Trening funkcjonalny

Funkcjonalny Trening Medyczny,

jest uzupełnieniem oraz kontynuacją terapii uroginekologicznej, związanej ze świadomością swojego ciała oraz aktywizacją mięśni dna miednicy.

Trening funkcjonalny u pacjentów uroginekologicznych bazuje na połączeniu ćwiczeń fizycznych, podobnych do tych, które wykonujemy każdego dnia typu: noszenie dzieci, praca w ogródku, odkurzanie, wchodzenie po schodach, mycie okien itp. oraz powrotu do swojej ulubionej aktywności fizycznej, z aktywizacją mięśni dna miednicy.

Podstawy Funkcjonalnego Treningu Medycznego opierają się na poprawie propriorecepcji, czyli czucia głębokiego i koordynacji wewnątrz mięśniowej, dąży się do odtworzenie naturalnej równowagi pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych.

Jego nadrzędnym celem jest przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, które zostały zaburzone w wyniku ciąży, urazu, choroby lub przeciążenia.

Do kogo jest skierowany?

Trening funkcjonalny jest skierowany do pacjentów w każdym wieku i w każdym stopniu zaawansowania sprawności ruchowej ćwiczących.

Na zajęcia grupowe zapraszam w każdy wtorek o godzinie 18:00 do Pracowni CZTERY DŁONIE, mieszczącej się na Os. Batorego 16 w Poznaniu (w pobliżu pływalni Atlanstis),
więcej informacji znajdziecie tutaj -> http://www.czterydlonie.pl/dla-kobiet/trening-mdm/

Na zajęcia indywidualne zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Serdecznie zapraszam