DZIENNICZEK MIKCJI – CZYM JEST I DLACZEGO WARTO GO PROWADZIĆ? Obserwujesz u siebie nieprawidłowości w układzie moczowym? Chcesz wstępnie ocenić przyczynę nietrzymania moczu. Zacznij prowadzi dzienniczek mikcji! Dowiedz się, jak robić to prawidłowo.

Muzykoterapia, poród, ciąża, uroginekologia,fizjoterapia, naturalny,cesarskie cięcie

Witajcie Kochane! Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi refleksjami na temat muzykoterapii podczas porodu. Muzyka dla wielu z nas jest niezwykle ważna, ponieważ posiada niezwykłą moc wpływania na nasze samopoczucie i emocje.

CZY FIZJOTERAPEUTA UROGINEKOLOGICZNY MOŻE WSPOMÓC OBRÓT DZIECKA GŁOWĄ W DÓŁ?

Po relacji na instagramie z 18 stycznia Wasz feedback nie pozwala o tym nie wspomnieć. Obrót malucha do położenia główkowego – wsparcie od strony fizjoterapeutki uroginekologicznej.

Ostatnio było u mnie kilka pacjentek, którym zależało na porodzie siłami natury, ale dziecko było w dalszym ciągu ustawione miednicowo.

Wiele z kobiet po 30 tygodniu ciąży, dowiaduje się, że dziecko „siedzi sobie” w brzuchu w położeniu miednicowym lub poprzecznym i prawdopodobnie jeśli się nie obróci, będzie to wskazaniem do cięcia cesarskiego – niejednokrotnie ta wiadomość wiąże się z pewnego rodzaju stresem lub straconą nadzieją na poród naturalny zwłaszcza w pierwszej ciąży ….

Czytaj dalej

Cześć Kochane przyszłe Mamy! ❤️🤰
Dziś chcę się z Wami podzielić  jedną z alternatywnych metod łagodzenia bólu porodowego – metody fizjoterapii jaką jest TENS.
Jeśli chcecie poznać jeden z porodowych gadżetów zmniejszających dolegliwości bólowe, to zapraszam do dalszej lektury. 🔌✨

 

Czytaj dalej

Witajcie Kochane!

Dziś chciałabym podzielić się z Wami fascynującym światem niefarmakologicznych metod łagodzenia bólu podczas porodu. Proces narodzin dziecka jest niezwykle intensywnym doświadczeniem, ale istnieje wiele naturalnych technik, które mogą pomóc złagodzić ból i uczynić ten czas bardziej komfortowym. Przeczytajcie dalej, aby odkryć kilka inspirujących sposobów na radzenie sobie z bólem porodowym.

 

Czytaj dalej

Coś się kończy …

21.12.2023 zamknęłam pewien rozdział mojego życia.

Ostatni dzień pracy w gabinecie na Starołęce za mną, a ja pragnę cofnąć się pamięcią o 5 lat, do lipca 2018 roku, kiedy po raz pierwszy otworzyłam pacjentce drzwi w gabinecie u @mamababyfizjo W tym miejscu muszę przyznać, że praca na Starołęckiej to była przyjemność, przede wszystkim z uwagi na wspaniale pacjentki/pacjentów.

Dziękuję za podzielenie się z tyloma wspaniałymi, ale też trudnymi historiami.

Dziękuję za zaufanie i do zobaczenia od Nowego Roku w innych lokalizacjach – na Stróżyńskiego oraz Kutrzeby.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAUFANIE KTÓRYM MNIE OBDARZYLIŚCIE 🥰

Wasza M.

Kilka słów o mnie 🤗
Od początku istnienia tego profilu wiele się zmieniło w moim życiu zawodowym i osobistym 😉 Przepraszam, miało być krótko i zwięźle, ale jakoś zawsze wychodzi więcej tekstu… 📝 Zapraszam do lektury! 📚

No więc, od początku …

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, uzyskałam tytuł mgr fizjoterapii. Kilka lat temu skierowałam swoje kroki w stronę fizjoterapii uroginekologicznej. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałam już w 2010 roku, biorąc udział w kursie z masażu prenatalnego. Choć głęboko tkwiłam w tym temacie od dawna, to właśnie od 2018 roku zaczęłam bardziej intensywnie eksplorować terapię uroginekologiczną. Można powiedzieć temat ten kiełkował w mojej głowie od ponad dekady 🤩
Dopiero gdy szkolenia z zakresu terapii obszaru miednicy/dna miednicy zaczęły być bardziej dostępne (również finansowo ;P) zaczęłam temat ten pogłębiać i pogłębiam do dnia dzisiejszego 🥰.
Już w  gimnazjum wiedziałam, że moja przyszłość będzie związana z pomaganiem innym (nie wiem czy pamiętacie taki przedmiot jak podstawy przedsiębiorczości -> gdzie analizowaliśmy nasze przyszłe ścieżki zawodowe?). To tam mój wybór padł na kierunek biologiczno-chemiczny w miejscowym liceum, a wybierając swój kierunek studiów był dla mnie jak trafienie w dziesiątkę. Czytaj dalej