Jeżeli jesteś w ciąży i chciałabyś skorzystać z fizjoterapii, ponieważ masz problemy bólowe, nietrzymanie moczu, chcesz przygotować się do porodu POBIERZ zgodę i przedstaw ją swojemu lekarzowi, aby potwierdził, że Twoja ciąża przebiega prawidłowo.
Jeżeli jesteś w ciąży i chciałabyś przygotować się do porodu zapraszam do skorzystania z fizjoterapii uroginekologicznej oraz do pobrania motywatora – planeru porodowego, aby monitorować swoje osiągnięcia.


Obserwujesz u siebie nieprawidłowości w układzie moczowym? Chcesz wstępnie ocenić przyczynę nietrzymania moczu. Zacznij prowadzić dzienniczek mikcji!
Do przeprowadzenia dzienniczka potrzebne będą dwa naczynia do pomiaru:
1. Szklanka, z której przez ten okres będziesz piła płyny (wodę, napoje itp.)
2. Naczynie z miarką o pojemności do 600ml, do którego będziesz oddawać mocz w toalecie,
a także dzienniczek mikcji, który pobierzesz niżej.
Jak to wygląda w praktyce?
Zapisz dzień i datę rozpoczęcia pomiarów. (najkorzystniej dzień wolny i dzień pracy)
Za każdym razem gdy coś wypijesz, zapisz godzinę, ilość i rodzaj wypitego płynu (gdy zjesz zupę, np. rosół też potraktuj to jako płyn i zapisz to).
Za każdym razem gdy oddajesz mocz, zmierz i zapisz jego ilość w ml, oraz godzinę wizyty w toalecie i siłę parcia na pęcherz, czyli jak bardzo chciało Ci się skorzystać z toalety (poszłaś „na zapas”, bo wychodziłaś z domu, czy było to parcie normalne, czy niemalże niekontrolowanie silnie).
Jeśli doszło do gubienia moczu, też to zaznacz. Dopisz godzinę i ewentualnie sytuacje w jakiej do tego doszło (przepełniony pęcherz, kaszel, kichanie).
POBIERZ