Kilka słów o mnie

ZAWODOWO…

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną z certyfikacją Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego [PTUG] oraz absolwentką poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia, ukończonej tytułem magistra.

Zajmuje się kompleksową i holistyczną fizjoterapią uroginekologiczną – czyli terapią dna miednicy u kobiet.  Czym zajmuje się fizjoterapia uroginekologiczna przeczytasz tutaj. Z pacjentkami spotykam się przede wszystkim na indywidualnych sesjach terapeutycznych i pracuję z takimi dysfunkcjami jak: nietrzymanie moczu, nietrzymanie stolca i gazów, obniżenie narządów miednicy mniejszej, rozstęp mięśnia prostego brzucha (DRA), bolesne współżycie, bolesne miesiączki, zespoły bólowe dna miednicy, blizny.

Moja terapia zwykle opiera się na zależności przyczynowo-skutkowej w ciele. Dużą wagę przywiązuję do szczegółowego wywiadu oraz wszystkich przebytych do tej pory urazów i operacji. Bardzo ważna w mojej pracy jest również profilaktyka, świadomość ciała i autoterapia, którą dostajecie jako zadanie domowe.

Dlaczego fizjoterapia dla kobiet?
Organizm kobiecy to niezwykle fascynujące a zarazem skomplikowane ciało, które skrywa wiele tajemnic. Co miesiąc przechodzi ono cykl zmian fizycznych i hormonalnych, a w ciąży potrafi się całkowicie przebudować w związku z rozwojem płodu, a po porodzie czasem wrócić do stanu wyjściowego. I właśnie w tym powrocie do stanu pierwotnego należy mu trochę pomóc.

Praca którą wykonuję jest dla mnie nieustanną nauką i wspaniałym doświadczeniem, a także moją wielką pasją, którą próbuję Was zarazić.