Kilka słów o mnie 🤗
Od początku istnienia tego profilu wiele się zmieniło w moim życiu zawodowym i osobistym 😉 Przepraszam, miało być krótko i zwięźle, ale jakoś zawsze wychodzi więcej tekstu… 📝 Zapraszam do lektury! 📚

No więc, od początku …

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, uzyskałam tytuł mgr fizjoterapii. Kilka lat temu skierowałam swoje kroki w stronę fizjoterapii uroginekologicznej. Pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiałam już w 2010 roku, biorąc udział w kursie z masażu prenatalnego. Choć głęboko tkwiłam w tym temacie od dawna, to właśnie od 2018 roku zaczęłam bardziej intensywnie eksplorować terapię uroginekologiczną. Można powiedzieć temat ten kiełkował w mojej głowie od ponad dekady 🤩
Dopiero gdy szkolenia z zakresu terapii obszaru miednicy/dna miednicy zaczęły być bardziej dostępne (również finansowo ;P) zaczęłam temat ten pogłębiać i pogłębiam do dnia dzisiejszego 🥰.
Już w  gimnazjum wiedziałam, że moja przyszłość będzie związana z pomaganiem innym (nie wiem czy pamiętacie taki przedmiot jak podstawy przedsiębiorczości -> gdzie analizowaliśmy nasze przyszłe ścieżki zawodowe?). To tam mój wybór padł na kierunek biologiczno-chemiczny w miejscowym liceum, a wybierając swój kierunek studiów był dla mnie jak trafienie w dziesiątkę.

Holistyczne spojrzenie na zdrowie kobiet to mój must-have

Moja praktyka obejmuje terapię kobiet na różnych etapach życia – od okresu nastoletniego (np. bolesne miesiączki), wieku rozrodczego (wspomaganie (nie)płodności, towarzyszę w ciąży, po porodzie),  po wiek dojrzały.
Mam „bzika” na punkcie wszelakich blizn (uwielbiam szukać w ciele co może zaburzać daną bliznę oraz wspomagać się w ich terapii np. igłoterapią)😁.
W pracy podchodzę do Waszego problemu i do Was jako do całości w sposób kompleksowy i holistyczny, a nie skupiam się tylko i wyłącznie na obszarze miednicy.
Do fizjo uroginekologicznego przychodzi nie tylko obszar miednicy, ale całe ciało i psychika, które są nierozerwalnie połączone 🥰.

Wielokierunkowa edukacja i praca 💼

Moją pasję jaką jest fizjoterapia kobiet stale rozwijam dzięki udziałowi w specjalistycznych szkoleniach organizowanych przez m.in Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne (PTUG) oraz wiele firm szkoleniowych dostępnych na polskim rynku, w tym również spotkania on-line 🥰. Moje kompleksowe podejście potwierdzają uzyskane certyfikaty zdobyte w licznych kursach, warsztatach i konferencjach z zakresu uroginekologii, ginekologii, położnictwa oraz opieki okołoporodowej. W mojej pracy korzystam z różnorodnych technik, w tym technik osteopatycznych, manualnych, trzewnych oraz terapii blizn. Wykorzystuję nowoczesne aparaty, jak elektrostymulator z biofeedbackiem oraz USG, aby doskonale ocenić stan mięśni dna miednicy i brzucha. Poza tematami uroginekologicznymi interesuję się również psychosomatyką. Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia (dlatego podczas terapii lubię wspominać o innych branżach i metodach pracy z ciałem). Aby zaspokoić ciągły głód wiedzy oprócz udziału w szkoleniach czytam branżową literaturę 😁

Misja edukacyjna 📚

Moją pasją jest zwiększanie świadomości kobiet na temat zdrowia intymnego na każdym etapie życia. Dlatego prowadzę edukacyjne profile w mediach społecznościowych, aby dotrzeć do jak największej liczby pań i dzielić się na nich aktualną wiedzą medyczną z zakresu uroginekologii (chciałabym być tam częściej, ale myślę że jak tylko moje Szkraby podrosną jeszcze będzie „mnie dużo w mediach”)😋. Organizuję warsztaty z elementami hipnoporodu przygotowujące pary do porodu oraz warsztaty dotyczące mięśni dna miednicy.

Życie prywatne i pasje 💕

Poza pracą jestem żoną i mamą dwójki pełnych energii dzieci. Kocham naturę – wspólne wypady poza miasto, wycieczki rowerowe i spacery pozwalają mi na regenerację. Muzyka i książki są moją pasją. Moja biblioteczka stale się powiększa (jestem zakupoksiążkoholikiem), zwłaszcza o książki związane z moją branżą. Od kilku miesięcy noszę okulary (po tylu latach „idealnego” wzroku wykryto u mnie astygmatyzm 😉). Zmagam się także z endometriozą, z którą „zaprzyjaźniłam się” poprzez zdrową dietę, aktywność fizyczną i psychoterapię.
Staram się zachować równowagę między pracą a życiem rodzinnym, choć nie zawsze mi się udaje (aktualnie dość często wygrywa praca i szkolenia …). To wyzwanie, które akceptuję z determinacją i uśmiechem.

Jeśli masz pytania, śmiało pytaj! Jeśli chcesz podzielić się opinią na temat mojej pracy, daj znać! Do zobaczenia w gabinecie! 💆‍♀️Wasza M.

#fizjoterapia #pasja #praca #prywata #fizjoterapiauroginekologiczna #Poznań #zona #mama #zdrowiekobiet #rodzina #Endometrioza #zyciepelnepasji